KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15528160
nr 1552 8160
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Arbetshästar. Signerad, daterad april 1917. Bildmått: 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 42x50
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:48:00
100 kr
150 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell